ПСЖ, Мбапе

ПСЖ отнесе Брюж с 5:0, Реал победи в Истанбул

ПСЖ спечели с 5:0 визитата си на Брюж, за да се доближи на победа от класиране за елиминациите на Шампионската лига. Хеттрик за френския шампион вкара Килиан Мбапе. Другите два гола бяха дело на Икарди. В същото време Реал спечели с 1:0 срещу Галатасарай в Истанбул. Победата бе първа за Кралския клуб в тазгодишното издание на турнира.

Четири гола за ПСЖ за 30 минути

Тимът от Париж поведе още в седмата минута чрез Мауро Икарди. Това обаче бе единственият гол до почивката. След нея пак Икарди се разписа за 0:3. Това се случи в 63-ата минута. Малко преди него Мбапе бе направил 0:2. Пак той вкара за 0:4 в 79-ата минута. Само 4 по-късно французинът завърши хеттрика си за 0:5.

Кроос вкара за успеха на Реал

Белия балет намали напрежението върху треньора Зинедин Зидан. Според публикации в Испания той можеше да бъде сменен при издънка в Турция. Единственият гол реализира Тони Кроос след пас на Еден Азар. И двамата не играха при загубата от Майорка с 0:1 през уикенда. Азар изпусна отлични възможност да вкара за 0:2. От няколко метра на празна врата той уцели гредата. Галатасарай имаше две възможности да изравни. Тибо Куртоа обаче спаси ударите на Нзонзи.

С трите точки Реал вече има 4. ПСЖ има 9, Брюж – 2, а Галатасарай – 1.