Юнайтед - ПСЖ

ПСЖ отказа Манчестър Юнайтед, Рома победи Порто

ПСЖ спечели с 2:0 визитата си на Манчестър Юнайтед в осминафиналите на Шампионската лига. Така френският тим направи сериозна крачка към следващата фаза. Това бе първа загуба за червените дяволи с Оле Гунар Солскяер начело. Досега тимът имаше 10 победи и реми. И двата гола паднаха след почивката. Първо се разписа Кимпембе, а после – Мбапе.

В края Пол Погба получи червен картон, което допълнително намалява шансовете на Юнайтед за реванша. Кошмарната вечер за английският клуб бе допълнена от контузиите на Марсиал и Лингард. А освен това за първи път в своята история червените дяволи загубиха домакинство в Европа с повече от един гол разлика. А досега в Шампионската лига няма отбор, който да е спечелил елиминация след домакинска загуба с 0:2. Реваншът в Париж е на 6 март.

Заслужен успех за ПСЖ

Тимът на Томас Тухел игра по-добре от своя съперник и липсата на Неймар и Кавани не се усети. Гостите имаха пет точни удара, докато домакините – само един. Освен това парижани задържаха повече топката и държаха Юнайтед далеч от вратата си.

Заслуга и за двата гола на френския шампион имаше бившият играч на клуба от Манчестър Анхел ди Мария. Аржентинецът центира за първия гол, дошъл след корнер. И след това подаде на Мбапе за втория.

Младокът Заниоло донесе победа на Рома

В другия мач тази вечер Рома спечели с 2:1 срещу Порто. Това бе първа загуба за драконите от 27 мача насам.

И във Вечния град всички голове паднаха след паузата. Вълците имаха по-добрите положения, но Касияс спаси няколко опасни удара. Вве пак Заниоло откри в 70-ата минута след пас на Джеко, а само шест по-късно покачи на 2:0. Така той влезе в историята като най-младията италианец с два гола в един мач в Шампионската лига.

В 79-а обаче Адриан Лопес вкара много важен гол за португалския тим. Реваншът е на 6 март.

Рома - Порто
Един Джеко удря греда, а секунди по-късно Заниоло ще вкара за 2:0
Кой е Заниоло?

Младокът дойде в Рим от Интер за 4.5 млн. евро като част от трансфера на Наинголан в обратна посока. Любопитно е, че той бе повикан в националния отбор на Италия още преди да има мач в Серия А. Той дебютира за вълците срещу Реал Мадрид през септември. Заниоло има 22 мача досега през сезона и пет гола – два повече, отколкото Наинголан за Интер.