Анхел ди Мария, ПСЖ
Снимка: twitter.com/psg_english

ПСЖ обърна Лил, Меси получи травма

ПСЖ успя да обърне с късни голове шампиона на Франция Лил с 2:1. Домакините стигнаха до трите точки с две попадения в последните 15 минути.

Лил игра отлично първото полувреме и се възползва от слабата игра на столичани. Джонатан Дейвид вкара за 0:1 в 31-ата минута. Парижани пък не направиха нито едно нарушение срещу гостите през първото полувреме.

На почивката треньорът Маурисио Почетино извади Лионел Меси заради травма. Вместо него се появи Икарди. После в игра влязоха още Дагба и Мендеш. Четвърт час преди края Маркиньос изравни за 1:1. А две минути преди края Анхел ди Мария завърши обрата с гол за 2:1. Именно той и асистира на Маркиньос.

Меси ще трябва да се подложи на ядрено-магнитен резонанс, за да се определи степенната на контузията му. Маурисио Почетино обаче каза, че се надява проблемът да не е твърде сериозен. Аржентинската звезда отбеляза три гола в Шампионска лига, откакто е в ПСЖ, но все още не се е разписвал в Лига 1.