ПСЖ - Анже
Снимка: twitter.com/psg_english

ПСЖ обърна Анже с късен гол от дузпа

ПСЖ постигна измъчен успех над Анже с 2:1, за да вземе девета победа в 10 кръга в Лига 1. Вторият гол за столичани падна чак в 86-ата минута от дузпа.

Гостите, четвърти в класирането, поведоха в 36-ата минута чрез Анджело Фулнини. Той вкара отблизо след отлично центриране на Софиан Буфал. Анже се защитаваше дотогава, но направи отлична контраатака, започната от Джими Кабо, отнел топката от Верати пред собственото си наказателно поле.

ПСЖ беше без южноамериканските си звезди – Меси, Ди Мария, Паредес, Неймар и Маркиньос. Всички те са под карантина заради мачовете от квалификациите. Преди почивката столичани нямаха точен удар въпреки доминацията си.

След нея обаче те заиграха още по-силно. 20 минути преди края Мбапе центрира и Данило Перейра вкара за 1:1. Мбапе след това вкара и победната дузпа, отсъдена за игра с ръка. Така той повтори великолепното си представяне от победата на Франция над Испания в Лигата на нациите.