Монако - ПСЖ
Снимка: twitter.com/AS_Monaco

ПСЖ направи 0:0 в Монако, Мбапе сменен на почивката

ПСЖ завърши 0:0 при гостуването си на Монако в сблъсъка на върха в 24-ия кръг на Лига 1. Столичани записаха 19-и мач без загуба. Те остават начело в подреждането с 55 точки.

Монако, който няма победа като домакин от началото 2024-ата, е трети с 42 точки. Вторият Брест има 43 точки и мач по-малко.

Гостите имаха превъзходство при владението на топката, но Монако имаше две отлични възможности за гол, спасени от Джанлуиджи Донарума. Освен това Висам Бен Йедер в 25-ата минута прати топката в мрежата, но ВАР отмени попанието.

На почивката Килиан Мбапе беше сменен и се качи до майка си на трибуните. Без него ПСЖ създаде повече опасности през второто полувреме, но не стигна до гол. „Играхме по-добре през второто полувреме, владеехме повече топката, но равенството е логично. Рано или късно ще трябва да свикнем да играем без Килиан. Трябва да взимам най-добрите за отбора решения“, обясни треньорът Луис Енрике.