ПСЖ - Страсбург
Снимка: twitter.com/PSG_English

ПСЖ надви Страсбург пред погледа на Меси

ПСЖ победи трудно Страсбург във втория си мач за сезона в Лига 1. Столичани спечелиха с 4:2, като бяха без голяма част от звездите си. На трибуните бяха Лионел Меси, Неймар, Джанлуиджи Донарума и Серхио Рамос. На терена пък бяха други нови попълнения – Хакими и Вайналдум.

ПСЖ започна ударно и поведе още в третата минута. Диало центрира, а Мауро Икарди откри след удар с глава. В 25-ата минута домакините вече имаха два гола аванс. Килиан Мбапе се справи с няколко защитници и от 18 метра прати топката в мрежата. Само 120 секунди резултатът вече беше 3:0 – Юлиан Дракслер вкара след корнер.

След почивката Страсбург игра по-добре и се върна в мача. Кевин Гамейро се разписа за 3:1. В 64-ата минута гостите вкараха второ попадение чрез Людовик Ажурке. Страсбург натисна, но в 81-ата минута остана с човек по-малко след червен картон на Александър Джику. ПСЖ се възползва и в 86-ата минута Сарабия оформи крайното 4:2 след пас на Мбапе.