Неймар, ПСЖ
Снимка: twitter.com/psg_english

ПСЖ – Марсилия: три признати и три отменени гола

ПСЖ продължава по пътя към рекордна десета титла на Франция, след като победи с 2:1 Олимпик Марсилия. Освен трите признати гола в дербито имаше и три отменени попадения.

Неймар откри за столичани още в 12-ата минута. Това е 11-и гол за него през сезона и шести в три мача. Южняците обаче изравниха чрез Калета-Кар след половин час игра. В добавеното време на първата част Мбапе направи 2:1 от дузпа.

При отменените голове два бяха за тима на Маурисио Почетино – на Меси и Мбапе. И двата за засада. Изравнително попадение за Марсилия на Салиба също беше отменено заради засада.

С третата поредна победа ПСЖ събра 74 точки – 15 повече от Марсилия. До края остават шест кръга и столичани могат да станат шампион още в следващия.