Монпелие - ПСЖ

ПСЖ се класира на финал за купата след дузпи

ПСЖ се класира на финала за купата на Франция, след като победи Монпелие след изпълнение на дузпи. В редовното време полуфиналът завърши 2:2. Съперник на столичани ще е някой измежду четвъртодивизионния Валиерс или Монако. Те играят във втория полуфинал днес.

Герой за ПСЖ беше Килиан Мбапе, който вкара и двата гола в редовното време. Той откри в 10-ата минута след добър пас на Идриса Гей. В самия край на полувремето Гаетан Лаборд изравни. Малко след паузата Мбапе вкара красив гол за 1:2. Той пое топката в центъра на терена, пробяга разстоянието до наказателното поле, излъга двама защитник и реализира технично. Това е 39-ото му попадение за клуба този сезон.

Мбапе беше сменен 8 минути преди края, а в следващата атака Монпелие изравни за 2:2. Анди Делор вкара гола, който закара мача до дузпи. При тях се разписаха всички от ПСЖ, включително резервите Неймар и Ди Мария.