ПСЖ - Байерн
Снимка: twitter.com/PSG_English

ПСЖ детронира Байерн в Шампионската лига

ПСЖ отстрани Байерн в четвъртфиналите на Шампионската лига в повторение на финала от август. Това означава, че турнирът ще има нов първенец. Френският тим загуби реванша с 0:1, но продължава напред след общ резулат 3:3 и повече голове на чужд терен. Парижани спечелиха първия мач в Мюнхен с 3:2. Това е и първият случай в историята, в който загубилият финалист отстранява шампиона в елиминациите на следващия сезон.

На „Парк де Пренс“ домакините започнаха по-активно и Неймар изведе Килиан Мбапе, който пропусна. Постепенно баварците натиснаха и отправиха два опасни удара чрез Лирой Сане и Джошуа Кимих. Парижани обаче бяха по-близо до целта малко по-късно – Мбапе намери Неймар, но ударът на бразилеца беше отразен от Мануел Нойер. Неймар беше във вихъра и направи изключително полувреме. Той накара Нойер да спасява още веднъж. После го преодоля на два пъти, но гредите помогнаха на баварците. Той първо уцели напречната греда, а после и страничната.

Малко след втората греда, противно на логиката, Байерн откри резултата чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг. Той направи добавка с глава след шут на Алаба, който бе избит от Кейлор Навас. Така той вкара втория си гол в два мача срещу бившия си клуб. При положение, че в 10 мача за ПСЖ в Шампионската лига имаше само едно попадение.

Втората част започна с удар в аут на Алаба. Последва пропуск за домакините – Анхел Ди Мария прокара топката под плонжа на Нойер, но Неймар не успя да засече на празна врата. Байерн натискаше, търсейки второ попадение, но ПСЖ реализира такова в 78-та минута чрез Мбапе. Голът обаче беше отменен правилно поради засада. До края и двата тима имаха шансове, но не ги оползотвориха.

Така ПСЖ се класира за втори пореден полуфинал и трети в своята история. Следващият съперник ще е някой измежду Борусия Дортмунд и Манчестър Сити. Сити има аванс от 2:1 след първия мач.

Порто победи Челси, но отпадна

В другия двубой от вечерта Челси отстъпи на Порто с 0:1, но продължава в следващата фаза с общ резултат 2:1. Португалците вкараха гола си в самия край на добавеното време чрез Мехди Тареми. Следващият съперник на лондончани е победителят от двойката Ливърпул – Реал Мадрид. Кралския клуб има предимство от 3:1 след първата среща.