ПСЖ - Борусия Дортмунд
Снимка: УЕФА/БГНЕС

ПСЖ най-накрая е на четвъртфинал в Шампионската лига

След три поредни отпадания, ПСЖ най-накрая се справи с проклятието и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Френският тим победи Борусия Дортмунд с 2:0 и продължава напред с общ резултат 3:2.

Двубоят се игра пред празни трибуни, но отвън стадиона имаше доста фенове на френския шампион. И те празнуваха подобаващо успеха.

Неймар откри резултата в 28-ата минута след грешка на жълто-черните при корнер. В самия край на първото полувреме Хуан Бернат покачи на 2:0 в полза на ПСЖ. Борусия игра необичайно прибрано и защитно и не създаде никакви проблеми на Кейлор Навас.

В самия край Емре Джан получи червен картон за нарушение срещу Неймар. В последвалата разправия Анхел ди Мария получи жълт картон и ще пропусне първия мач от четвъртфиналите.