ПСЖ Неймар Меси
Снимка: twitter.com/psg_english

ПСЖ би Лион, Тодибо с червен картон за 9 секунди

ПСЖ спечели визитата си в Лион с 1:0 и ще е лидер в Лига 1 преди паузата. Столичани са с 22 точки – две повече от Марсилия, който стигна до 1:1 с Рен. Лион е шести с 13 точки.

Победния гол за ПСЖ вкара Лионел Меси още в петата минута. Аржентинецът се възползва от хубав пас на Неймар. Меси има пет гола в шест мача този сезон. Неймар пък вече има седем асистенции.

Серхио Рамос също прати топката в мрежата след центриране на Меси. Попадението обаче беше отменено заради засада. Тимът на Кристоф Галтие освен това записа четвърти пореден мач без допуснат гол.

Защитникът на Ница Жан-Клеър Тодибо пък влезе в историята с най-бързия червен картон в Лига 1. Той извърши нарушение, ВАР прецени, че е последен в защита и Тодибо беше изгонен. Без бившия защитник на Барселона Ница падна с 0:1 от Анже. Анже също завърши с човек по-малко – Буфал беше изгонен след почивката.