Провал за ЦСКА-София при дебюта на Любо Пенев

Любо Пенев, ЦСКА-София

ЦСКА-София падна безславно от Черно море с 0:2 на ст. „Тича“ във Варна в първия си мач през 2019-а в Първа професионална лига. Срещата бе дебют за новия треньор Любослав Пенев, който замени Нестор Ел Маестро само преди десетина дни. Варненци пък постигаха важна победа в борбата за попадане в първата шестица.

Гол за Черно море още в седмата минута

Срещата започна по-добре за домакините, които откриха резултата след само седем минути. Точен след удар с глава бе Аристот Ндонгала. Голяма заслуга за попадението имаше и Мартин Минчев, който се пребори с няколко футболисти на ЦСКА, за да центрира.

Нова грешка на защитата на ЦСКА-София

В 62-та минута националът Радослав Василев наказа груба грешка на червената отбрана. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле и отблизо не сгреши за крайното 2:0. Десет минути преди края Васил Панайотов от Черно море бе изгонен, след като получи втори жълт картон. Но дори и тогава гостите не успяха да отбележат във вратата на Иван Дюлгеров.

Така ЦСКА-София пропуска отличен шанс да се доближи до Лудогорец. Вчера шампионът и лидер в класирането направи 0:0 с Верея. Червените остават с 45 точки – седем зад зелените.