полиция, МВР, акция, Нова Загора, купуване на гласове

Прокуратурата пита МВР и МЗ как контролират събиранията на повече от двама възрастни на обществени места

По разпореждане на главния прокурор, ВАП изиска информация от МЗ и МВР – как се осъществява контрол за недопускане на посещение и събиране на повече от двама възрастни на обществени места.

Това съобщават от държавното обвинение.

По разпореждане на главния прокурор Иван Гешев, Върховната административна прокуратура изиска незабавна информация от министрите на вътрешните работи и на здравеопазването относно създадената организация за гарантиране на спазването на въведеното ограничение да не се допуска посещение и събиране на повече от двама възрастни на обществени места на територията на цялата страна.

Искането на ВАП, което е изпратено с копие до министър-председателя, е във връзка със заповед на министъра на здравеопазването от 17.03.2020 г., по препоръка на Националния оперативен щаб за противодействие разпространението на новия коронавирус COVID-19.

Действията на прокуратурата са продиктувани от ангажиментите й по спазване на законността и защитата на обществения интерес.

- реклама -