Мачът в Париж, ПСЖ - Истанбул ББ

Мачът в Париж спрян заради расистка обида от рефера

Мачът в Париж от Шампионската лига между ПСЖ и Истанбул Башакшехир беше прекраен със скандал в средата на първото полувреме. Резултатът преди инцидента беше 0:0.

Според предварителни информации причината е расистка обида от страна на четвъртия рефер. Съдийската бригада в Париж е румънска. Главен рефер е Овидиу Хацеган, четвърти – Себастиан Колцеску.

Детайлите около инцидента в Париж все още са малко. Всичко започна със сблъсък между играчите на двата тима и размяна на реплики. После се намесиха и съдиите. Малко след това играчите на турския шампион се прибраха в съблекалнята. Според информациите потърпевш от обидата е голмайсторът Демба Ба. Има клип, на който се чува как той казва: „Никога не се казва „този бял мъж“. Казвате „тези хора“. Защо тогава, когато споменаваш някой чернокож, казваш „този чернокож“?“.

След дълга разправия делегатът на двубоя изгони четвъртия рефер.

Преди началото на хаоса пък червен картон получи помощник треньорът на Истанбул Башакшехир Пиер Уебо.