Борусия Мьонхенгладбах
Снимка: twitter.com/borussia_en

Прекратиха мач в Бундеслигата за първи път от 11 години

Двубоят между Бохум и Борусия Мьонхенгладбах няма да бъде доигран, съобщиха от Бундеслигата. Сблъсъкът беше прекратен вчера в 69-ата минута.

Гладбах водеше с 2:0 с две попадения след почивката, когато асистент реферът Кристиан Гителман беше ударен по главата с чаша, пълна с бира. Гителман падна на земята, след което хвърли чашата настрани и поклати глава по посока на феновете на Бохум. Главният рефер Бенямин Кортус след това придружи Гителман до съблекалнята. Играчите на Бохум пък отидаха да се карат с феновете. 15 минути по-късно беше обявено, че двубоят е прекратен. Любопитно е, че вчера следобед домакините пуснаха специално видео в социалните мрежи. В него капитанът Антони Лозийя казва, че „бирата е за пиене, а не за хвърляне“.

Мачът беше исторически и по още една причина – отсъстваха и двамата треньори. Томас Райс (Бохум) и Ади Хютер (Гладбах) са заразени с коронавирус. Те бяха замествани съответно от Маркус Гелхаус и Кристиан Пайнтингер.

Предишният прекратен мач в Бундеслигата беше на 1 април 2011 г. Тогава пак хвърлена чаша, но от фенове на Санкт Паули прекрати мача с Шалке 04. Кралскосините водеха с 2:0 и това беше признат и като краен резултат.

Това обаче е втори прекратен мач в Германия този сезон. Сблъсъкът от 20-я кръг на Трета Бундеслига между Оснабрюк и Дуисбург беше прекратен зарази расизъм.