Последният в Испания шокиращо надви Барселона – ВИДЕО

Барселона записа първа загуба през сезона, като допусна шокиращ обрат срещу Леганес. Последният в класирането вкара два гола за две минути, за да докара нещата до 2:1. Това бе първи успех за тима, като досега синьо-белите имаха само точка в пет кръга. Поражението е едва второ за Ернесто Валверде в Примера, откакто пое Барса през лятото на 2017-а.

Леганес - Барселона
Хуанфран Морено спира Усман Дембеле

Двубоят започна отлично за каталунците и Филипе Коутиньо изведе тима напред. Той се разписа в 12-ата минута с удар от далечна дистанция след пас на Меси. Барса имаше още няколко положения, но ги пропиля аристократично. И си плати за това след почивката.

Набил Ел Жар празнува, след като е изравнил резултата
Барселона допусна два гола за 68 секунди

Леганес имаше само четири вкарани гола до момента, но се разписа на два пъти за две минути. Първо в 52-ата Набил Ел Жар засече с глава пас на Силва и направи 1:1. 68 секунди по-късно Жерар Пике сбърка и в опит да изчисти подаде топката на Оскар Родригес. Нападателят, който играе под наем от Реал Мадрид, макар и падайки вкара за 2:1 от около 12 метра.