Манчестър Юнайтед - Шефилд Юнайтед

Последният изненада лошо Манчестър Юнайтед

Последният във Висшата лига – Шефилд Юнайтед – спечели абсолютно неочаквано срещу Манчестър Юнайтед. Остриетата изненадаха тима на Оле Гунар Солскяер на „Олд Трафорд“ с 2:1. Победата е едва втора за тима от Шефилд през сезона. Въпреки нея тимът остава на дъното в класирането с едва осем точки, на десет от спасението. Червените дяволи остават втори, на точка зад лидера Манчестър Сити. Сити обаче е играл мач по-малко.

Последният в таблицата поведе чрез Киън Брайън в 23-ата минута. Той засече с глава центриране от корнер на Джон Флек. После попадение на Марсиал за домакините беше отменено заради засада.

Манчестър Юнайтед не игра особено добре, но Хари Магуайър все пак изравни. Той вкара за 1:1 след час игра. Голът беше първи за капитана на „Олд Трафорд“ и то точно срещу бившия му тим.

Гостите отново поведоха четвърт час преди края, когато се разписа Оливър Бърк. Така Шефилд Юнайтед спечели срещу червените дяволи за първи път от 1992-а насам.

В другия късен мач Евертън и Лестър направиха 1:1. Домакините поведоха в 30-ата минута чрез Хамес Родригес. Лисиците изравниха в средата на втората част чрез Тилеманс. Така Лестър остава трети в класирането с 39 точки. Евертън е седми с 33.