Португалия

Португалия на финал след 2:0 над Уелс

Португалия се класира за финала на европейското първенство във Франция след успех с 2:0 над Уелс. В герои за „мореплавателите“ се превърнаха Кристиано Роналдо и Луиш Нани.

И двете попадения в срещата паднаха през втората част, след като отборите изиграха предпазливо и равностойно първо полувреме. Звездата на Португалия Кристиано Роналдо откри резултата на „Стад дьо Люмиер“  в 50-ата мин.

Роналдо

Тогава той се извиси над всички в наказателното поле и прати топката във вратата на Уейн Хенеси. Това беше 3-ия гол на Роналдо във Франция и общо 9-ия си на европейско първенство. По този показател португалецът се изравни с легендата на Франция Мишел Платини. Той стана и първият футболист с попадения в два полуфинала.

Роналдо

При следващата си атака „мореплавателите“ вкараха и втория си гол в мача. След пас на Роналдо топката попадна в Нани и той нанесе завършващия удар от близка дистанция.

Португалия

В спор за титлата на Евро 2016 футболистите на Фернандо Сантош ще се изправят срещу победителя в другия полуфинал между Германия и домакина Франция. Срещата е утре, 7 юли, от 22:00 ч.