Португалия - Турция
Снимка: x.com/EURO2024

Португалия би Турция и се класира за елиминациите

Португалия постигна втора победа на Евро 2024 – 3:0 над Турция. Така иберийците станаха третият отбор, класирал се за елиминациите. Преди тях това направиха Германия и Испания. Португалия води в класирането с 6 точки, Турция остава на втора позиция с 3 точки, с по една точка са Чехия и Грузия. В последния кръг чехите и турците в директен двубой ще определят кой ще бъде на второто място.

На четири пъти по време на срещата на терена нахлуваха зрители, които си правеха селфи с мегазвездата Кристиано Роналдо. В два от случаите стюардите дори не успяха да уловят феновете, които избягаха от терена така, както и влязоха.

Иначе португалците дръпнаха с 2:0 още преди да изтекат първите 30 минути. Бернардо Силва откри резултата, Самет Акайдън си вкара автогол. а Бруно Фернандеш оформи крайното 3:0.

Първият гол падна в 21-ата минута. Нуно Мендеш проби от ляво и центрира, а Бернардо Силва преодоля вратаря Алтай Байъндър. Това беше първи гол за него на голям турнир. След още седем минути португалците удвоиха преднината си по комичен начин. Централният защитник Самет Акайдън тръгна да връща назад, но вратарят и Зеки Челик тръгнаха в грешна посока и топката влетя в мрежата.

Шест минути след подновяването на мача стана 3:0. Бруно Фернандеш вкара на празна врата, след като получи подаване от капитана Кристиано Роналдо. Двамата излязоха сами срещу вратаря Алтай след дълъг пас на Нуно Мендеш.  Турция натисна и имаше няколко шанса да върне един гол, но не успя да го направи.