Португалия
Снимка: twitter.com/selecaoportugal

Португалия и Полша стигнаха финалите в Катар

Португалия и Полша се класираха за финалите на световното първенство в Катар. Португалия сложи край на мечтата на Северна Македония след 2:0 в Порто. Полша победи Швеция също с 2:0.

Иберийците имаха превъзходство от началото до края на сблъсъка с комшиите. Македонците дори завършиха без точен удар. И двата гола за Португалия вкара Бруно Фернандеш. Той се разписа в 32 и 65-ата минута. В първия случай след пас на Кристиано Роналдо, във втория – след пас на Жота. Любопитно е, че и в двата случая именно Бруно Фернандеш започна атаките. Той вече има осем попадения за националния тим.

Иберийците се класираха за шесто поредно световно първенство. За 37-годишния Кристиано Роналдо това могат да бъдат пети (и най-вероятно последни) финали.

Попаденията за Полша вкараха Роберт Левандовски и Пьотр Зиелински. Левандовски се разписа 49-ата минута от дузпа, Зиелински – в 72-ата. Златан Ибрахимович влезе в игра в последните десетина минути, но не успя да помогне на Швеция. Скандинавците имаха няколко отлични възможности да поведат още докато резултатът беше 0:0. Те обаче не се възползваха и бяха наказани.