Унгария - Португалия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Португалия би с мъка, Роналдо счупи рекорд

Португалия започна с трудна победа защитата на европейската си титла. Иберийците победиха с 3:0 Унгария, като головете паднаха в самия край на мача. Освен това минута преди първото попадение за шампиона Унгария вкара гол. Попадението на Шаболч Шон обаче беше правилно отменено заради засада.

Рафаел Герейро вкара за 0:1 в 84-ата минута. Той засече центриране отдясно и стреля, топката рикошира в крак на защитник и влетя в мрежата. Минута по-късно Рафаел Силва беше съборен в наказателното поле от Вили Орбан и реферът отсъди дузпа. Кристиано Роналдо я вкара с лекота за 0:2. Така той стана първият играч с 10 гола на еврофиналите. Преди това попадение той имаше равен брой голове с Мишел Платини. Освен това Роналдо вече има гол на пет поредни първенства.

Голямата звезда на Португалия успя да се разпише още веднъж до края. Той направи двойно с Рафаел Силва и спокойно преодоля Гулаши за 0:3. Така Кристиано Роналдо вече има 106 гола за националния отбор. Това е само с четири по-малко от рекорда на Али Даеи. Любопитно е, че Роналдо вкара два гола на Унгария и преди пет години на Евро 2016. Тогава обаче мачът завърши 3:3.