Португалия спечели Лигата на нациите

Португалия - Холандия

Португалия е първият шампион в Лигата на нациите. Иберийците победиха във финала на турнира Холандия с 1:0. Европейският шампион беше по-добрият отбор през цялото време и заслужено взе трофея. Единственият гол вкара Гонзало Гедеш в 60-ата минута. Това е втори трофей за тима в последните три години.

През първото полувреме домакините отправиха общо 12 удара, докато съперникът им само един и то неточен. Вратарят на Холандия Яспер Силесен имаше много повече работа, като най-добрите шансове се откриха пред Жозе Фонте и Бруно Фернандеш.

След почивката иберийците продължиха да доминират. Тимът не контролираше продължително топката, но имаше ясен план как да използва празните пространства. Точно при такава ситуация в 60-ата минута падна и единственият гол. Бернардо Силва пусна хитър пас към Гедеш, а той фронтално срещу вратата не остави шансове на Силесен.

До края на двубоя Португалия можеше да спечели много по-убедително, но Кристиано Роналдо и компания направиха доста пропуски. Холандия стигна до няколко разбърквания в наказателното поле и изстрели отдалеч. Руи Патрисио обаче трябваше да се намесва само на два пъти и той се справи.