Португалия излъга Италия с 1:0 – ВИДЕО

Португалия победи Италия с 1:0 в първия си мач от Лигата на нациите. По този начин иберийците излязоха на първо място в групата, в която е още тимът на Полша. Единственият гол реализира Андре Силва в началото на втората част.

Португалия се справя супер без Кристиано Роналдо

Силва изкара предишния сезон в Милан и не се справи особено добре. Той записа само две попадения в Серия А и осем в Лига Европа. Сега обаче се възползва от отличното центриране на Брума, за да се разпише.

Португалия - Италия
Андре Силва вкарва единствения гол

Потугалците бяха без Кристиано Роналдо. Новата звезда на Юве е в Сен Тропе със семейството си. Но дори и в отсъствието му тимът на Фернандо Сантош се справи много по-добре от скуадра адзура.

Девет промени в тима на Манчини

Причина за това може да е и фактът, че Роберто Манчини направи девет промени в титулярния състав в сравнение с двубоя срещу Полша. Единствените, които запазиха местата си бяха вратарят Джанлуиджи Донарума и халфът Жоржиньо. Донарума имаше много работа, понякога и заради свои грешки. Така се случи в 29-ата минута, когато той изпусна удара на Брума, а добавката на Бернардо Силва бе изчистена от голлинията от Алесио Романьоли. В следващата атака Кристанте отклони центриране на Марио Руи в гредата. Малко по-късно Кришито блокира Пици в наказателното поле, но съдията Уили Калъм реши, че няма дузпа.

Бернардо Силва блокира центриране на Николо Барела
Положения и за двата тима

След гола иберийците заиграха още по-добре. Шансове се откриха пред Бернардо Силва и Ренато Санчес, но ударите им бяха спасени от Донарума.

Ренато Санчес минава през Кристиано Бираги

Италианците натиснаха в края, най-вече заради резервите Доменико Берарди и Емерсон Палмиери. Те така и обаче не стигнаха до чисти положения.