Порто - Рома
Алекс Телес бележи за 3:1

Порто отстрани Рома с гол в 117-а минута

Порто се добра до четвъртфиналите на Шампионската лига след успех с 3:1 над Рома след продължения. Драконите не бяха стигали до този етап от четири сезона.

Двубоят бе изключително отворен, като общо имаше 41 удара по посока на вратите. Португалския тим се нуждаеше от продължения, след като загуби в Рим с 1:2. Тикиньо Соареш откри в 26-ата минута. Даниеле де Роси обаче изравни от дузпа в 37-ата – 1:1.

Муса Марега обаче изравни общия резултат в 52-ата минута. Това бе шести гол за него през сезона в Шампионската лига. Така той изравни Лионел Меси и Душан Тадич. Повече от тях има само Роберт Левандовски – осем. Така редовното време завърши 2:1 и общ резултат 3:3.

ВАР и дузпа в полза на Порто

Сблъсъкът вървеше към дузпи, когато в 116-а минута Алесандро Флоренци дръпна Фернандо в наказателното поле. След консултация с ВАР реферът отсъди дузпа. И Алкес Телес я реализира с лекота за 3:1.