Ювентус - Порто

Порто изхвърли Ювентус с човек по-малко

Порто изхвърли драматично Ювентус от Шампионската лига. Португалският тим поведе, след това остана с човек по-малко. Бианконерите вкараха два гола, за да изравнят общия резултат до 3:3. Мачът стигна до продължения, където драконите вкараха отново. Юве върна един гол за 3:2, но не успя да добави още един. Така след общ резултат 4:4 Порто продължава с повече голове на чужд терен. Иберийците не бяха продължавали напред след победа в първия мач от 2004-а година насам.

Ювентус пък отпада за втора поредна година на осминафиналите. Преди година бианконерите паднаха с 0:1 в Лион, а после спечелиха с 2:1 в Торино. Но отново изхвърчаха заради повече голове на съперника на чужд терен.

Иначе Порто откри в 19-ата минута от дузпа, реализирана от Серджо Оливейра. Тя беше отсъдена за нарушение на Демирал срещу Тареми. При този резултат свърши и първото полувреме.

В началото на второто Федерико Киеза изравни. В 54-ата започна истинската драма – Тареми получи втори жълт картон и съответно – червен – за разкарване на топката. С човек повече Юве натисна и стигна до втори гол. Той пак беше вкаран от Киеза – 2:1 в 63-ата минута. И общ резултат от двата мача 3:3. Гостите обаче се защитаваха великолепно и докараха мача до продължения. Макар че имаха и късмет – в добавеното време гол на Мората беше отменен заради засада, а шут на Куадрадо срещна гредата.

Драмата в продълженията

В тях те продължиха да се защитават успешно и да държат Ювентус далеч от вратата си. Порто дори успя да изравни в 115-та минута. Разписа се отново Оливейра и отново от статично положение. Този път – от пряк свободен удар, като топката мина между краката на застаналия в стената Кристиано Роналдо.  Само две минути по-късно Адриен Рабио върна надеждата на бианконерите с гол за 3:2. Юве дори имаше шанс за още един гол, но Агустин Маркезин спаси великолепно, за да класира португалците напред.