Порто

Порто направи дубъл след 2:1 над Бенфика – ВИДЕО

Порто спечели Купата на Португалия, след като във финала надделя над Бенфика с 2:1. За синьо-белите това беше първи трофей от турнира от 2011-а насам. Освен това тимът направи и дубъл, след като преди месец вдигна и шампионската титла.

След нервно първо полувреме двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат. Порто обаче го направи с човек по-малко, тъй като Луис Диас бе изгонен с два жълти картона.

Изглеждаше, че това ще наклони везните в полза на Бенфика, но синьо-белите имаха други идеи. Шансел Мбемба откри за шампионите в 46-та минута с глава, засичайки центриране от статично положение. Десетина минути по-късно той повтори упражнението – ново центриране от статично положение и нов удар с глава за 2:0. ю

Бенфика беше шокиран от развитието на двубоя, но все пак стигнаха до гол чрез Винисиус. Той вкара от дузпа шест минути преди края на редовното време. В продължението Жота можеше да изравни, но изстрелят му разтресе гредата зад Диого Коща.

Порто се изравни със Спортинг Лисабон по спечелени купи на Португалия със 17. Лидер остава Бенфика с 26 отличия.