Фирмино, Ливърпул

Фирмино донесе поредната победа на Ливърпул

Ливърпул спечели за 22-и път в 23 мача, след като победи Уулвс с 2:1. Успехът обаче не дойде никак лесно – Фирмино го донесе в 84-ата минута.

Победата бе 14-а поред за червените във Висшата лига. А авансът им на върха в класирането вече е 16 точки. Тимът на Юрген Клоп има 67, шампионът Манчестър Сити – 51. Освен това Сити е играл и мач повече. Мърсисайдци записаха и 40-и мач без загуба във Висшата лига. Те са едва третият тим с подобно постижение в историята.

Ливърпул поведе на „Молиню“ още в 8-ата минута. Тогава Александър-Арнолд записа поредната си асистенция. Той центрира от корнер, а Хендерсън вкара с глава за 0:1. После обаче гостите останаха без Садио Мане. Нападателят получи контузия и бе сменен принудително.

Раул Хименес изравни 20 минути преди края. Той засече центриране с глава на Адама Траоре. Вълците доминираха през второто полувреме и попадението им бе напълно заслужено. Това бе и първи гол, който Ливърпул допусна в първенството от 50 дни насам. А в края Фирмино се възползва от пас на Хендерсън и вкара за 1:2. Това бе 11-и пореден гол за него извън „Анфийлд“.