Полша
Снимка: twitter.com/EURO2020

Полша спря Испания с 1:1 и остава в Евро 2020

Полша направи 1:1 срещу Испания във втория си мач на Евро 2020. Със спечелената точка поляците остават в турнира. Испания пък записа второ поредно реми след 0:0 със Швеция. Иберийците не са започвали голям турнир с две ремита от Ево 96, когато бяха в група с България.

Домакините в Севиля откриха в 25-ата минута чрез Алваро Мората. Той засече неточен пас на Жерард Морено. Първоначално голът беше отменен заради засада. ВАР обаче го призна за редовен.

Роберт Левандовски изпусна отлична възможност в края на първото полувреме. Той обаче се реваншира в 54-ата минута. Тогава голмайсторът засече центриране на Йозвяк и направи 1:1. Така той стана първият полски футболист, вкарал гол на три европейски първенства – 2012, 2016 и 2020.

Само четири минути по-късно Испания получи дузпа. Морено обаче я пропусна като стреля в гредата, а Мората прати добавката в аут. До края Войчех Счесни спаси поляците, като извади три опасни шута. Като цяло обаче испанците бяха прекалено предвидими и не достатъчно бързи.

В групата начело е Швеция с четири точки. Словакия има три, Испания – две, Полша – една.  В последните мачове в групата в сряда Швеция играе с Полша, а Испания – със Словакия.