Аталанта - Ман Сити

Полеви вратар спаси Ман Сити срещу Аталанта

Манчестър Сити измъкна 1:1 от Аталанта на „Сан Сиро“ в доста странен мач от Шампионската лига. Тимът на Пеп Гуардиола завърши с полеви футболист на вратата. Освен това Ман Сити изпусна дузпа и завърши с човек по-малко. Точката бе първа в историята на Аталанта в турнира.

Английският първенец започна отлично срещу бергамаските. Рахийм Стърлинг вкара за 0:1 още в седмата минута след пас с пета на Жезус. После обаче нещата за гостите се объркаха сериозно.

Първо Габриел Жезус изпусна дузпа. После се наложи титулярният вратар Едерсон да бъде сменен на почивката. Вместо него на терена се появи Клаудио Браво. Неговата първа работа бе да извади топката от мрежата си. Аталанта изравни чрез взетия под наем от Челси Марио Пасалич. Това се случи в 49-ата минута.

В 81-ата минута Клаудио Браво получи директен червен картон. Причината – остро влизане в краката на Йосип Иличич извън наказателното поле. Така на вратата застана защитникът Кайл Уокър. Той започна, като спаси удари на Малиновски. Уокър е едва третият полеви футболист в историята на турнира, застанал на вратата. Но завърши мача с повече спасени удари и от Браво, и от Едерсон.

Кайл Уокър
Кайл Уокър с вратарския екип

Още по-голям хаос на Динамо – Шахтьор

В другия мач в групата Динамо Загреб и Шахтьор направиха зрелищно 3:3. Двубоят бе дори по-луд от този на „Сан Сиро“. В него имаше два червени картона, четири гола след 83-ата минута и изравнителен от дузпа в 98-ата.

Лоуренсо откри за гостите в 13-ата минута, но Петкович изравни 12 по-късно. Драмата обаче тепърва предстоеше. Тя започна с червен картон за Динамо – получи го Моро в 74-ата минута. Пет по-късно Марлос изравни броя на играчите на терена. Хърватите се вдъхновиха и бързо стигнаха до 3:1. Иванушец вкара в 83-ата, а Адеми в 89-ата минута. Украинците обаче не се отказаха и в 93-ата минута Жуниор Мораес вкара за 3:2. В петата минута на добавеното време Пятов бе фаулиран в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, а ВАР я потвърди. А Тете вкара за 3:3.

В класирането Ман Сити води с 10 точки. Шахтьор и Динамо имат по 5, а Аталанта е с 1.