Пол Погба, Милан - Юнайтед

Погба отстрани Милан и класира Юнайтед

Пол Погба класира Манчестър Юнайтед за четвъртфиналите в Лига Европа. Благодарение на негов гол Юнайтед надви Милан с 1:0 в реванша и продължава напред с общ резултат 2:1.

Двубоят на „Сан Сиро“ започна равностойно, като първият точен удар бе дело на Франк Кеси в 15-та минута. Последваха няколко опита за бързи пробиви на Даниел Джеймс по дясното крило, но те не се увенчаха с успех. В последните десетина минути на първото полувреме росонерите получиха на няколко пъти възможност да открият. Кастийехо, Крунич и Салемакерс обаче ги пропиляха.

На почивката Пол Погба, който не беше титуляр поради травма, влезе на мястото на Маркъс Рашфорд. Французинът моментално повлия на развоя срещата, реализирайки попадение в 49-та минута. Погба се възползва от грешка на Мейте, който на два пъти не успя да изчисти топката от наказателното поле. Това е едва второто му попадение като резерва.

Домакините имаха шанс да изравнят чрез Салемакерс, но ударът му бе спасен от Хендерсън. После в игра се появи и Златан Ибрахимович. Той имаше отличен шанс да изравни, след като надскочи Люк Шоу, но беше спрян от блестяща намеса на Хендерсън. В заключителните минути Погба можеше да вкара втори гол, но не уцели вратата.