Погба, Бърнли - Манчестър Юнайтед

Погба качи Манчестър Юнайтед на върха

Манчестър Юнайтед е на върха в Англия след Коледа за първи път от девет години насам. Червените дяволи имат три точки аванс пред Ливърпул, след като победиха Бърнли с 1:0. Голът вкара Пол Погба. Успехът е девети в последните 11 мача във Висшата лига.

Погба се разписа от воле през второто полувреме. Това е едва второто му попадение през сезона.

Иначе тимът на Оле Гунар Солскяер доминираше тотално. Бърнли нямаше точен удар до добавеното време. Юнайтед обаче трудно създаваше положения. Голът падна в 71-ата минута, когато Рашфорд намери Погба на границата на наказателното поле. Той намери отлично топката, но му помогна и рикошет в тялото на Лоутън.

Така червените дяволи са първи след 17 кръга. Това не се е случвало от декември 2012-а, когато Сър Алекс Фъргюсън взе последната си титла. Тимът има 36 точки, Ливърпул е с 33.

В другия мач снощи Евертън победи Уулвърхемптън с 2:1. Така сините се изкачиха на четвърто място в класирането с 32 точки. Иуоби и Майкъл Кийн вкараха за шестия успех във визита за карамелите този сезон.

Уулвс пък продължава да страда без Раул Хименес. След фрактурата на черепа на голмайстора си вълците имат само една победа в осем мача.