Лудогорец

Подвиг за Лудогорец в Белград, разградчани отстраниха Звезда

Лудогорец се класира за плейофния кръг преди групите на Шампионската лига. Футболистите на Георги Дерменджиев победиха като гост Цървена звезда с 4:2 в мача реванш от третия квалификационен кръг на турнира и с общ резултат 6:4 продължават напред. В герой за разградчани в драматичната среща в Белград се превърна Вандерсон, който отбеляза хеттрик. Четвъртото попадение във вратата на сръбския гранд пък бе дело на Джонатан Кафу.

Резултатът на „Мала Маракана“ беше открит от домакините в 17-ата мин. Тогава Мичал Доналд овладя избита от Игор Пластун топка, стреля от далечна дистанция, а Владо Стоянов не се намеси добре. След получения гол футболистите на Георги Дерменджиев започнаха да контролират събитията на терена. Само 5 мин. по-късно разградчани изравниха със страхотен гол на Джонатан Кафу. С отличен самостоятелен рейд бразилецът преодоля петима играчи на Цървена звезда и прати наспасяемо топката във вратата на Дамир Кахриман. Лудогорец постигна пълен обрат в Белград в 40-ата мин. Тогава Вандерсон овладя топката след пас на Марселиньо, напредна към наказателното поле и стреля, а стражът на домакините допусна груба грешка и топката влетя в мрежата му за 2:1.

Два червени картона и дузпа

Броени минути по-късно Лудогорец остана с човек по-малко на терена, след като бранителя Игор Пластун бе изгонен за втори жълт картон. На полувремето при прибирането на футболистите към тунела капитанът на „орлите“ Светослав Дяков беше изблъскан от Гелор Канга и реферът Лука Банти му показа директен червен картон. Звезда получи правото да изпълни дузпа в 62-ата мин., след като Паломино извърши нарушение срещу Уго. зад топката застана Луис Ибанес и не сгреши за 2:2.

Вандерсон класира Лудогорец напред

Така се стигна до продължения, в които Лудогорец пречупи сръбския гранд. След две попадения на Вандерсон в 93-ата и 97-ата мин. шампионите ще имат възможност да повторят подвига си от 2014 г., когато мериха сили с най-добрите европейски отбори в групите на надпреварата. За да се случи това обаче разградчани трябва да елиминират още един отбор. Светослав Дяков и компания ще научат името на следващия си съперник в петък.