ПСЖ - Брест

Почетино взе първа победа начело на ПСЖ – ВИДЕО

Новият треньор на ПСЖ Маурисио Почетино постигна първи успех начело на тима. Парижани победиха Брест с 3:0 у дома в мач от 19-ия кръг на Лига 1.

В първия си мач начело аржентинецът записа равенство като гост на Сент Етиен. За Почетино това беше първи мач на „Парк де Пренс“ като треньор и тимът му го зарадва с добра игра. Мойс Кийн откри резултата в 16-та минута. Това беше четвърти гол за италианеца в последните пет мача и общо девети през сезона.

В заключителните десет минути Мауро Икарди и Пабло Сарабия добавиха нови две попадения. Икарди игра за първи път от ноември насам, когато получи травма.

„Работим заедно едва от няколко дни и имахме два много трудни и оспорвани мача. Много съм доволен от усилията, които полагат играчите. Това беше по-добро представяне за нас и важна победа“, коментира Почетино.

По този начин шампионите се възползваха от грешната стъпка на лидера Лион, който направи 2:2 срещу Рен. Лион е на върха на класирането с 40 точки, ПСЖ има 39. С 39 е и Лил, който победи Ним с 1:0.