Почетино, ПСЖ
Снимка: twitter.com/psg_english

Почетино дебютира с реми начело на ПСЖ – ВИДЕО

Маурисио Почетино не съумя да ознаменува дебюта си начело на ПСЖ с победа. Тимът завърши 1:1 при визитата си на Сент Етиен в двубой от 18-ия кръг на Лига 1. Сент Етиен пък записа седми пореден мач без загуба.л

Маркиньос можеше да даде ранен аванс на парижани, но Мулен спаси удара му след корнер. После домакините стигнаха до попадение – чрез Ромен Хамума в 19-та минута. Радостта на Сент Етиен обаче не продължи дълго. Три минути по-късно Мойс Кийн възстанови паритета след асистенция на Марко Верати. Това беше десети гол за Кийн, откакто дойде под наем от Евертън.

През втората част и двата отбора имаха своите шансове за победа. Сент Етиен стигна до удар в гредата при центриране. Мойс към пак се оказа в добра позиция, но не успя да реализира втория си гол в срещата.

Почетино не можеше да използва Неймар и още неколкоцина играчи. Очаква се бразилецът да е на линия след седица.

В класирането парижани са втори с 36 точки, на три зад лидера Лион. ПСЖ изпревари по голова разлика Лил, който изненадващо падна от Анже.