Победи за Реал, Атлетико и Валенсия – ВИДЕО

Реал - Севиля

Реал Мадрид се изкачи на трето място в Испания, след като победи Севиля с 2:0. И двете попадения паднаха в последните 12 минути на двубоя. С трите точки Кралския клуб изпревари андалусийци в класирането. Белия балет вече има 36, Севиля остана с 33.

Два късни гола за Реал

Двата тима нямат реми помежду си от 1993-а година, но изглеждаше така, сякаш този път ще завършат наравно. Столичани доминираха, но изпуснаха няколко добри положения преди да стигнат до гол в 78-а минута. Автор на попадението бе Каземиро с великолепен шут от далечна дистанция. В добавеното време Модрич се измъкна, за да вкара за 2:0.

Атлетико вкара три гола на Уеска

Атлетико Мадрид постигна победа с 3:0 при гостуването си на новака Уеска. Домакините имаха само един шанс – при 0:0 те удаих греда. После дюшекчиите откриха резултата чрез Лука Ернандес в 31-та минута след асистенция на Коке.

В началото на второто полувреме Сантяго Ариас бе намерен от Антоан Гризман и покачи на 0:2. Коке пък ознаменува чудесното си представяне с попадение в 71-та минута. Така Атлетико се приближи на две точки от лидера Барселона, който в неделя приема у дома Леганес.

Валенсия обърна Селта

В последния мач в събота Селта загуби от Валенсия на „Балаидос“. В края на първата част домакините откриха чрез Нестор Араухо. Той вкара след ъглов удар. В последните 20 минути обаче гостите обърнаха изцяло развоя. Първо се разписа тийнейджърът Феран Торес в 71-а минута. Това бе втори гол за Торес през седмицата. А шест минути преди края Родриго Морено направи 1:2.