Лайпциг - Майнц
Вернер бележи на най-добрата зашита (преди този мач) в Бундеслигата

Домакински победи за Лайпциг и Айнтрахт Франкфурт

Лайпциг и Айнтрахт Франкфурт записаха домакински победи, за да продължат преследването на място в Топ 4 преди паузата. Биковете в момента са четвърти с 28 точки, Айнтрахт има две по-малко. С по 30 точки втори и трети са Борусия Мьонхенгладбах и Байерн. В междинния кръг през седмицата Лайпциг гостува точно в Мюнхен. Лидер и есенен шампион в Бундеслигата е Борусия Дортмунд.

Вернер и Поулсен вкараха по два за Лайпциг

Биковете се справиха с лекота с Майнц с 4:1. Те поведоха набързо с 2:0, като и двете попадения бяха на Юсуф Поулсен. Националът на Дания вече има 11 гола във всички мачове през сезона. Тимът на Ралф Рангник обаче се отпусна и Майнц заслужено върна интригата. Карим Онисиво се разписа зас 2:1 10 минути преди края на полувремето.

След паузата Майнц натисна, но така и не стигна до чисто голово положение. Гостите обаче се оголиха и бяха наказани от Тимо Вернер. Националът на Германия се разписа на два пъти в последните 15 минути за крайното 4:1. Това бяха деветият и десетият му гол през сезона. Любопитно е, че те са вкарани само в пет мача – все по два. Той вече има и шест гола от общо 12 в историята на отбора му срещу Майнц.

Костич вдъхнови Айнтрахт за 2:1 над Леверкузен

В последния мач от 15-я кръг Айнтрахт Франкфурт надви с 2:1 Байер Леверкузен. И двамата треньори бяха направили доста промени след срещите от Лига Европа. Гостите обаче се ориентираха по-бързо и пратиха топката в мрежата в 19-ата минута. Попадението на Белараби обаче бе отменено заради засада. Десет минути по-късно Филип Костич изведе Да Коста на празна врата и той не сбърка за 1:0. Това бе първи гол през сезона за защитника и то точно срещу бившия му клуб.

Айнтрахт - Леверкузен
Трап спасява удар на Фоланд

Десет минути след паузата Костич се разписа за 2:1. Той получи пас от Себастиен Алер, за когото това бе девета асистенция през сезона. Така той се изравни с Еден Азар от Челси, който също е подал за девет гола. Белгиецът и французинът са номер едно по този показател в големите първенства в Европа. В 65-а минута Белараби все пак се разписа за 2:1. До края Фоланд и Йович изпуснаха добри възможности, но повече голове не паднаха.