ЦСКА-София

Домакински победи за ЦСКА-София и Черно море

ЦСКА-София победи Царско село с 3:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион „Българска армия“ в София. Головете за червените отбелязаха Али Соу, Тиаго Родригес и Жеферсон.

Домакините не успяха да вкарат през първото полувреме, макар че имаха доста положения. След паузата обаче нещата си дойдоха на мястото. Али Соу откри в 48-ата минута след удар с глава. В 75-ата Тиаго вкара за 2:0 с красиво изпълнение от далечна дистанция. А в 82-ата Жеферсон сложи точка на спорта.

След този успех ЦСКА-София се изкачи до трето място в класирането с актив от 19 точки. Царско село остава на предпоследната позиция с осем точки.

Черно море се върна на победния път

Черно море сложи край на серията си от седем поредни мача без успех, след като победи Ботев Пловдив с 2:0.

И на стадион „Тича“ във Варна през първото полувреме не паднаха голове. Само пет минути след почивката централният нападател Исмаил Иса откри резултата. В 65-та минута Родриго Енрике от състава на домакините пропусна дузпа. Само две минути по-късно Черно море отново получи дузпа, този път реализирана от Мартин Минчев.

Така варненци вече имат 14 точки, с които заемат седмо място в класирането. Ботев записа петото си поражение от началото на сезона и остава 10-и с 9 точки.