Интер и Рома спечелиха, Лацио сбърка – ВИДЕО

Интер спечели гостуването си на Емполи с 1:0 в мач от последния за годината 19-ти кръг в Серия А. Единственото попадение за нерадзурите отбеляза Балде Кейта в 72-та минута. С успеха възпитаниците на Лучано Спалети остават твърдо на трето място в първенството с 39 точки. За Емполи това бе четвърта поредна загуба и тимът ще зимува неприятно близо до дъното. Двубоят бе без фенове на гостуващия отбор – част от наказанието за Интер след расистките обиди по адрес на Кулибали от Наполи.

Емполи - Интер

Рома се справи лесно с Парма

Рома надделя при визитата си на Парма с 2:0. Головете за римляните паднаха през второто полувреме чрез Браян Кристане (58) и Ченгиз Юндер (75). Това бе трета победа за вълците в четири кръга. Така те със сигурност ще посрещнат Новата година в зона Лига Европа. Освен това Рома съкрати аванса на четвъртия Лацио на само две точки.

Лацио сбърка срещу Торино

Това стана факт, след като орлите допуснаха грешна стъпка у дома завършвайки 1:1 с Торино. Андреа Белоти откри за гостите от дузпа в 45 минута, а освен това биковете изпуснаха още две отлични положения. Сергей Милинкович-Савич реализира с великолепен удар от далечна дистанция за 1:1. Гостите продължиха да нападат и имаха още две отлични положения, но не вкараха втори гол. В края на двубоя червени картони получиха Адам Марушич (Лацио) и Суалихо Мейте (Торино). Торо има 27 точки и ще зимува на девето място.