Борнемут - Арсенал

Победа за Анчелоти, равенство за Артета, шок за Челси

Новият треньор на Евертън Карло Анчелоти започна с победа във Висшата лига. Тимът му надигра у дома Бърнли с 1:0 в двубой от 19-ия кръг.

Домакините имаха преимущество през цялата среща, но трябваше да бъдат търпеливи по пътя към успеха. Футболистите на Анчелоти дочакаха своя миг в 80-та минута, когато Джибрил Сидибе асистира на Доминик Калвърт-Люин за 1:0. Така Евертън продължава с доброто си представяне в лигата, което започна още след уволнението на Марко Силва и временното назначаване на мениджърския пост на Дънкан Фъргюсън – четвърти мач без поражение.

Артета дебютира с реми в Арсенал

Микел Артета започна с 1:1 начело на Арсенал при визитата на Борнемут. Първи до гол стигнаха домакините. Комбинация между Джак Стейси и Дан Гослинг бе завършена от последния за 1:0 в 35-та минута. През втората част гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол и се добраха до такъв, макар и малко случайно. Шут на Рийс Нелсън се отклони от крака на играч на черешките и попадна в Пиер-Емерик Обамеянг. Той вкара за 1:1. и така Арсенал записа второ поредно равенство след това при гостуването на Евертън в миналия кръг. В следващия кръг артилеристите приемат Челси.

Челси се издъни срещу Саутхемптън

Сините от Лондон се издъниха неочаквано у дома срещу Саутхемптън, губейки на „Стамфорд Бридж“ с 0:2. Майкъл Обафеми откри в 31-та минута след асистенция Пиер Хойберг. Нейтън Редмънд след почивката вкара гол за светците. Така тимът на Франк Лампард има вече само три точки аванс пред петия в таблицата състав на Тотнъм. За Саутхемптън това бе втора поредна победа навън след тази над Астън Вила с 3:1.