Селтик

Вратар донесе победа на Селтик над Рейнджърс

Селтик спечели Купата на лигата на Шотландия. Зелено-белите взеха трофея за четвърти пореден път. Те надиграха Рейнджърс с 1:0 във финала, игран на „Хемпдън Парк“.

Сините доминираха тотално през по-голямата част от дербито, но не успяха да преодолеят вратаря Фрейзър Форстър. Бившият страж на Саутхемптън отрази страхотен изстрел на Райън Джак от дистанция през първата част. Освен това на няколко пъти спря и намиращия се в добра форма Алфредо Морелос.

Селтик бележи и остава с човек по-малко

През второто полувреме детелините достигнаха до гол в 60-та минута чрез Кристофър Жулиен. Това беше първият и единствен точен удар за победителите. Три минути по-късно те останаха с човек по-малко след червен картон за Жереми Фримпонг. Той бе изгонен за нарушение срещу Морелос в наказателното поле. Потърпевшият колумбиец изпълни, но Форстър спаси.

Така Морелос продължава да не се разписвал срещу Селтик, макар че има 25 попадения през сезона. Зелено-белите пък удължиха серията си без загуба в турнирите за домашните купи на 31 мача.