Локомотив Ботев пловдивско дерби равенство
Снимка: Sportal.bg

Пловдивското дерби завърши с равенство 1:1

Пловдивското дерби – Ботев-Локомотив (Пд) завърши с равенство 1:1. Резултатът откри резервата Дани Кики в 67-ата минута, а в 75-ата Иван Стоянов изравни.

Двубоят бе нажежен, като всичко по-интересно се случи след почивката. Дани Кики даде преднина на „смърфовете“, но само 9 минути по-късно Иван Стоянов изравни, като при попадението на „канарчетата“ останаха съмнения за засада.

След гола за Ботев, фен на тима нахлу на терена и беше изведен от полицията. До края на двубоя не паднаха повече голове и двата тима си поделиха точките в 103-то издание на пловдивското дерби.

Меле на феновете преди мача

Още през деня феновете на двата тима „подгряха“ мача с масов бой на магистрала Тракия, който след това се пренесе и край Морската градина в Бургас.