Пловдивското дерби
Снимка: lokomotivpd.com

Пловдивското дерби също разочарова без голове

109-то пловдивско дерби между Ботев и Локомотив не излъчи победител – двата отбора завършиха 0:0. Резултатът от другото градско дерби вчера – Левски и ЦСКА-София – също бе 0:0.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Тоско Бозаджийски. Първото полувреме предложи повече битка, отколкото добри ситуации за гол. Канарчетата бяха една идея по активни и Тонев и Балтанов се отличиха с удари в наказателното поле.

През втората част картината не се промени особено. В 64-та минута Тодор Неделев се появи за домакините, само месец,  след като бе опериран. Десет минути по-късно Александър Тонев изпусна добро положение, като не уцели вратата.

Това бе второ реми за Ботев и Локомотив в дербито. Първото завърши 1:1. Черно-белите остават на трето място с 42 точки, докато жълто-черните са осми с 29 точки.