Писаро влезе в историята с гол в Берлин

Писаро

Клаудио Писаро влезе в историята с гола си във вратата на Херта. Перуанецът се разписа в 96-а минута за 1:1 и стана най-възрастният играч с попадение в Бундеслигата.

Нападателят навърши 40 години на 3 октомври 2018-а. Той изпревари Мирко Вотава с 15 дни. Чешият дефанзивен халф държеше рекорда от 1996-а година насам. Тогава, като част от тима на Вердер, той вкара гол във вратата на Щутгарт. Вотава се разписа на 40 години и 121 дни, а Писаро – на 40 години и 136 дни.

Херта игра по-добре

Иначе синьо-белите започнаха по-добре и заслужено поведоха. Дейви Зелке изпусна отличен шанс в 21-а минута, но четири по-късно се реваншира. Дуда пусна към Калу, той изведе Зелке и нападателят не сбърка срещу бившия си тим. До края на полувремето Херта имаше още една отлична възможност. Дуда стреля от пряк свободен удар, но уцели гредата.

Флориан Кофелд пусна Писаро в игра в 61-а минута на мястото на два пъти по-младия Йоханес Егещайн. Перуанецът вдъхнови тима си, но до изравнителния гол се стигна с много късмет. Сарджънт изпълни свободен удар, Писаро стреля в стената, но след двоен рикошет топката се отби в Лазаро и влезе зад Ярстайн.

Така Вердер измъкна точка и увеличи добрата си серия срещу столичани. Херта няма победа над зелените от декември 2013-а (пет загуби, шест равенства).