Цветана Пиронкова, US Open

Пиронкова продължава напред към Аустрелиън Оупън

Цветана Пиронкова е само на победа от класиране за Australian Open. Българката спечели с 6:0, 3:6, 6:1 срещу На-Лае Хан във втория кръг на квалификациите в Дубай. Това означава, че след още един успех тя ще стигне до основната схема на турнира от Големия шлем.

В следващия етап Пиронкова ще срещне Маргарита Гаспарян (№125 в света). Гаспарян победи с 6:3, 7:6 Мариам Болквадзе (№192) от Грузия.

Българката, №136 в света, започна двубоя вихрено двубоя. Тя взе първия сет срещу корейката без да загуби гейм. После обаче тя загуби концентрация. В началото на втория сет имаше два маратонски гейма при сервис на Хан, в които Пиронкова изпусна общо пет възможности за пробив. Корейката се защити, след това проби и поведе с 4:1. Пловдивчанката върна пробива, но веднага след това допусна нов. Така съперничката ѝ взе втория сет с 6:3.

В третия сет българката отново заигра силно и спечели и трите сервис гейма на Хан. В крайна сметка Цвети затвори мача след 2 часа и 11 минути.

Втората наша тенисистка в квалификациите – Изабела Шиникова – загуби с 2;6, 5:7 срещу китайката Дзя Дзин Лу. По-късно Виктория Томова играе с Ребека Марино.