Пиронкова
Цветана Пиронкова

Пиронкова приключи участието си в Линц само за 61 минути

Цвети Пиронкова oтпадна в първия кръг на турнира в Линц след едва 61 минути игра. Най-добрата българска тенисистка допусна тежко поражение с 0:6, 4:6 срещу германката Аника Бек в първия си мач след US Open.

Пиронкова изигра много неубедителен мач.

Тя спечели едва девет точки в своите сервис геймове и допусна седем пробива при седемте възможности, които се откриха пред Бек. Българката успя само веднъж да задържи подаването си в целия двубой.

22-годишната германката, която заема 53-ото място в световната ранглиста, не даде нито гейм на съперничката в първия сет. Във втория тя проби още в първия гейм, но с няколко грешки позволи на Пиронкова да го върне и да вземе първи гейм в срещата.

Бек още два пъти повеждаше с пробив, но Пиронкова и двата пъти съумяваше да изравни. Германката обаче отново спечели подаването на 29-годишната пловдивчанка за 5:4 и този път затвърди предимството си, за да сложи точка на мача.

Във втория кръг Бек ще се изправи срещу победителката от мача между поставената под №2 Доминика Цибулкова от Словакия и швейцарката Белинда Бенчич.