Цветана Пиронкова
сн. БГНЕС

Пиронкова обърна Векич, пак играе със Серина

Цветана Пиронкова записа втора победа на турнира „Яра Вали“ в Мелбърн от категория WTA 500. Спортист номер 1 на България направи обрат и победи поставената под номер 9 хърватка Дона Векич. Пловдивчанката триумфира след 1-6, 6-4, 6-2.

Това е пета поредна победа за Цвети от началото на годината. Тя спечели три пъти в квалификациите в Дубай, които я пратиха в основната схема на Откритото първенство на Австралия. Вчера в Мелбърн тя отнесе Людмила Самсонова.

Пиронкова не започна добре мача срещу Векич и загуби първия сет с 1-6. Българката изостана с 0-2 в началото на втората част, но след това показа класата и обърна резултата. Цвети изравни за 2-2, а след това направи решителен пробив за 5-4. На собствен сервис тя изравни сетовете с гейм на 15. В третата част Пиронкова спечели пет поредни гейма от 1-2 до 6-2 и затвори мача за 1 час и 51 минути игра.

Това е пета победа от пет мача за Цвети срещу световната номер 32 Дона Векич. По този начин Пиронкова вече има 11 победи в 13-те си мача, откакто се завърна на корта след повече от тригодишна пауза, в която тя стана майка.

Пиронкова ще играе в третия кръг със Серина Уилямс. Американката се справи с австралийката Дария Гаврилова в два сета – 6-1, 6-4. Това ще е трети мач между тях след завръщането на Цвети. Първият – четвъртфинал на US Open беше спечелен от Серина. После двете трябваше да играят на Ролан Гарос, но Уилямс се отказа заради травма.