Цветана Пиронкова, Ролан Гарос

Пиронкова обърна румънка в Нотингам

Цветана Пиронкова стигна четвъртфиналите на турнира в Нотингам, след като победи Моника Никулеску. Българката постигна обрат след 2-6 6-3, 6-3 срещу румънката. Сблъсъкът беше изпълнен с пробиви и продължи два часа и 12 минути. В следващия кръг Цвети ще се изправи срещу Ема Радукану от Великобритания.

Никулеску започна с пробив и не допусна грешка в сервис геймовете си. След това тя проби в края на сета за 6-2. Румънката започна силно и вторият сет, като на два пъти проби пловдивчанката. Тя обаче връщаше брейковете веднага и след 2-3 взе четири поредни гейма, за да спечели и сета.

Пиронкова проби и в началото на третия сет, но съперничката ѝ веднага изравни. После обаче българката стигна до ще два пробива, а с това и до крайната победа. Успехът ѝ дойде, след като Никулеску спаси три мачбола.

Това е първи турнир на трева от четири години насам за Цвети.