Цветана Пиронкова, US Open

Пиронкова изпусна Сабаленка в изключителна драма

Цветана Пиронкова беше близо до най-голямата си победа тази година. Българката обаче загуби драматично от осмата в света Арина Сабаленка. Тенисистката от Беларус спечели след 0-6, 6-4, 7-6 (9) в Маями.

Двубоят продължи два часа и 29 минути. Той беше първи между двете спортистки.  Срещата мина през няколко обрата, медицински таймаут и много пробиви.

Пиронкова беше безапелационна в първия сет и го взе с 6-0 само за 30 минути. Ключов беше петият гейм, когато Сабаленка два пъти спасяваше точки за пробив, но се пречупи.

Във втория българката поведе с 3-1. После обаче Сабаленка се развихри и взе пет поредни гейма, за да изравни. Тя беше подпомогната и от проблем на нашенката в десния бицепс. Заради травмата тя взе и медицинска почивка.

В третия сет Цвети поведе с 5-2 и беше само на гейм от успеха. Сабаленка имаше проблеми в бедрото и също взе медицинска почивка. Пловдивчанката обаче се срина и позволи на съперничката си да изравни за 5-5. После се стигна до тайбрек, където българката поведе в началото. После тя спаси два мачбола при 4-6 и на свой ред стигна до два мачбола. Тя бяха при 7-6 и 8-7, но не успя да затвори срещата. А Сабаленка сложи край на двубоя с 11-9.

Пловдивчанката спечели повече точки – 97 срещу 94 и имаше по-високи проценти във всеки показател.

В следващия кръг Сабаленка ще се изправи срещу Виктория Кудерметова.