Цветана Пиронкова

Пиронкова и Томова спечелиха на Ролан Гарос

Цветана Пиронкова и Виктория Томова се класираха за втория кръг на квалификациите на Ролан Гарос. Цвети обърна американката Каролин Долахайд. Вики се справи по-лесно с рускинята Наталия Вихлянцева.

Цветана Пиронкова стартира с труден успех участието си в квалификациите. Пловдивчанката трябваше да направи обрат, за да спечели срещу Каролин Долахайд (номер 164 в света). Цвети се наложи след 6-7(7), 6-2, 6-4. Мачът продължи 2 часа и 18 минути. В следващия втори кръг от квалификациите Пиронкова ще играе срещу представителка на Швейцария – Сюзан Бандечи. Бандечи е номер 219 в ранглистата. По-рано днес тя се справи с Лесли Керкхове след 7-6(5), 6-3.

Виктория Томова победи №163 в света

Българката се справи с номер 163 в световната ранглиста Наталия Вихлянцева с 6-3, 6-4. Срещата продължи 88 минути. Във втория кръг Томова ще играе срещу №155 в света Куруми Нара. Японката се справи с Джулия Гато-Монтиконе от Италия след 6-4, 6-2.

Вики проби още в първия гейм на мача и запази преднината си до края на сета – 6-3. Втората част започна с размяна на по пробив. Томова стигна до нов пробив за 5-3, но веднага допусна рибрейк – 5-4. При този резултат българката поведе с 40-0 при сервис на рускинята, но изпусна три мачбола. При четвъртата си възможност Томова все пак успя да затвори срещата.

Вчера за втория кръг на пресявките се класира и Елица Костова. Тя се наложи над представителка на домакините Салма Джоубри с 6-3, 6-2. Във втория кръг Костова ще играе срещу Екатерине Горгодзе от Грузия (№222 в света).