Пирин - ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

Пирин спря ЦСКА-София с гол в 92-ата минута

Пирин измъкна 1:1 от ЦСКА-София с гол в 92-ата минута. Домакините, които са без треньор, стигнаха до точката благодарение на Станислав Манолев. Така зелените взеха точка на свой терен след месец пауза. Освен това те сложиха край на серията си от две поредни загуби. Пирин остава предпоследен с 13 точки. 12-ият – Локомотив София – има 15.

Равенството остави ЦСКА-София на девет точки зад лидера Лудогорец, макар че червените са с мач по-малко. Във второ поредно гостуване отборът на Стойчо Младенов не успя да спечели.

През първата част Пирин не създаде нищо в атака и дори нямаше удар към вратата. ЦСКА-София обаче също затъна в безидейност. Гостите имаха един точен удар, дело на Греъм Кери от далечна дистанция.

След почивката съперниците продължиха да бъдат крайно предпазливи и бавни. Червените все пак вкараха гол в 70-ата минута. Разписа се Карло Мухар с шут от наказателното поле. Гостите обаче се прибраха да пазят аванса си и бяха наказани в края. Тогава след стихиен натиск Манолев намери топката от воле и направи 1:1.